Teksty na zamówienie

Czemu piszę teksty na zamówienie? Wierzę, że słowo pisane jest ważne. Nie możemy sobie wyobrazić strony internetowej, sklepu internetowego czy zwykłej ulotki bez tekstu. Jak ważna jest komunikacja w biznesie – nikogo chyba nie trzeba przekonywać. Teksty zawarte na stronie internetowej, opisy produktów w sklepie internetowym czy też broszury lub ulotki reklamowe muszą przyciągnąć uwagę czytelnika, muszą zmotywować go do działania. Pisanie tekstów wykorzystywanych w Internecie znacznie się różni od pisania tekstów do druku.

Zastanów się, w jaki sposób przeglądasz strony internetowe?

Czytelnicy przeglądają strony internetowe nieliniowo. Cóż mam na myśli? A to, że czytelnicy zamiast zagłębiać się w lekturę, jak tego oczekujemy, przeglądają nagłówki, linki, wytłuszczony tekst itp. – jedyne co im przyświeca, to szybko znaleźć potrzebne informacje. Odwiedzający strony internetowe nie chcą poświęcać na czytanie zbyt wiele czasu. Czytelnicy internetowi są niecierpliwi. Czytelnicy chcą błyskawicznie pozyskać potrzebne im informacje, chcą wyraźnych wskazówek wizualnych, które poprowadzą ich do ważnych informacji.

Co robi copywriter? Zaspakaja potrzeby czytelnika. Jest to nie lada wyzwanie…

Copywriting – misja specjalna: optymalizacja pod kątem wyszukiwarek.

Czytelnicy, to niejedyni odbiorcy stron internetowych. Roboty wyszukiwarek nieustannie czytają, zbierają, interpretują publikowane treści na stronach internetowych. Ich celem jest pomóc użytkownikom trafić do najlepszych, najbardziej wartościowych i najbardziej trafnych treści zawartych na stronach internetowych. Pisząc artykuły na strony internetowe należy również wziąć pod uwagę najlepszy sposób prezentacji tekstu dla wyszukiwarek. Robi się to po to, abyś mógł cieszyć się wyższą pozycją w wynikach wyszukiwarek oraz większym ruchem na stronie. Pisanie treści zawierających interesujące i trafne frazy dla wyszukiwarek internetowych, ma kluczowe znaczenie dla udanej i długoterminowej strategii dotyczącej treści.

Pisanie tekstów, to żmudne zajęcie, jeżeli nie masz czasu lub zwyczajnie nie czujesz się na siłach aby tworzyć ciekawe i poczytne treści na swoją stronę, blog, profile w sieciach społecznościowych takich jak Facebook czy Google+, to zapraszam do kontaktu. Wierzę, że razem możemy i więcej i lepiej.